SZKOŁA PODSTAWOWA 

im. Edmunda Bojanowskiego

56-320 Kuźnica Czeszycka 1 
tel. 71 38 456 93 
 facebook

E-mail: sekretariat@sp.kuznicaczeszycka.pl

 • Kalendarium

  Piątek, 2024-02-23

  Imieniny: Damiana, Romana

 • Statystyki

  • Odwiedziny: 611102
  • Do końca roku: 312 dni
  • Do wakacji: 119 dni

Dzień Pluszowego Misia

Swoje święto w listopadzie obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

 
Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
Z tej okazji dziś 24 listopada 2023r. w naszej szkole mieliśmy święto Pluszowego Misia. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole, sprawił wiele radości i uśmiechu.
Dwa pluszowe Miśki od samego rana witały wszystkich uczniów wchodzących do szkoły. Następnie ogromne Miśki wraz z przewodniczącą SU odwiedziły uczniów, od grupy przedszkolnej, aż po uczniów z kl. VIII. Uczniowie prezentowali swoje ulubione misie, uczestniczyli w grach i zabawach oraz korzystali z fotobudki. Na zakończenie każdy uczestnik tradycyjnie otrzymał „małe co nieco”, czyli słodki poczęstunek.
Przedszkolaki w tym dniu, miały okazję uczestniczyć w miłym spotkaniu z bajką, którą czytała dla nich bibliotekarka - Pani Ala. Dzieci poznały historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki.
Światowy, chociaż pluszowy miś, ma już ponad sto lat. Cieszymy się, że jest z nami na dobre i złe.